Forum ...Kolej do ekranu... Strona Główna ...Kolej do ekranu...
...Pociąg do filmu...

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

I jak tam wrażenia? :)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ...Kolej do ekranu... Strona Główna -> Wakacyjny Maraton Filmowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silva774

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 15:25    Temat postu: I jak tam wrażenia? :) Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie Smile

Ja osobiście uważam maraton za wielce udany: dobre filmy, niezbyt głośna publika i ciekawe przerywniki(szacun dla Dr ;] )
Tym razem chyba nawet wszyscy wytrzymali do końca, a przynajmniej spora część Smile

Na mnie największe wrażenie zrobił "Lot 93". Nie mam na myśli dramatu pasażerów i załogi, chociaż nie chciałabym się nigdy znaleźć na ich miejscu. Czy ktoś oprócz mnie zwrócił uwagę na to, co przeżywali terroryści? Byli przerażeni. Zagubieni. Pełni wątpliwości. A jednak do końca wytrwali w wierze. Dobra, wiem, mój wypaczony umysł daje zupełnie inne spojrzenie na świat ;D Ale przecież oni robili to, by zyskać zbawienie. Czy ktokolwiek z Was (bo ja na pewno nie) byłby w stanie oddać życie w imię zasad wiary? Jeżeli ktokolwiek z Was odpowiada twierdząco, ma moje największe uznanie. Ponieważ w obliczu śmierci na ogół nie liczymy się z moralnością, czy wiarą, a zajmujemy się rozpaczliwym szukaniem ratunku. Przykład? Ludzie, których samolot rozbił się gdzieś w górach - nie pamiętam gdzie dokładnie, ale nie w tym rzecz. Aby przeżyć, byli zmuszeni do kanibalizmu. Grzech przeciwko człowieczeństwu. Czy jakoś tak. Ale kto w takiej sytuacji stwierdziłby "wolę umrzeć z głodu niż pójść do piekła" i wytrwałby w tym postanowieniu? Bo tak się składa, że w obliczu śmierci człowiek posuwa się do czynów, których w normalnych warunkach nigdy by nie popełnił.
Oki, starczy tego....hmm...w sumie ciut jakby offtopu ;P W każdym razie mam nadzieję, że ktoś zrozumiał co mam na myśli ^^'
Reklama

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 15:25    Temat postu:

Powrót do góry
zbiq89
Ja tu tylko czytam!

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro był pokazany "Lot 93", to w ramach "uzupełnienia" tematu proponuje obejrzeć "11 września - niewygodne fakty"

nie moge nic napisać o maratonie bo mnie tam najprościej rzecz ujmując nie było, sory ale swoje 3gr o Locie93 musiałem wtrącić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
siedemzyczen

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oho, zbiq89, kolejny zwolennik teorii spiskowej... Nie no, każdy może mieć własne poglądy, szacun:p

Co do maratonu, było świetnie, bardziej kameralna atmosfera niż na ostatnim, sympatyczne przerywniki i ogólnie przyjemnie:) Słaby punk: kilka teledysków powtórzyło się z poprzedniego maratonu:/ A mnie aż skręcało, co by ktoś odpalił "Army of me" Bjork, które wypatrzyłem na playliście:p Ale po za tym Wszysko w porządku i rzeczywiście tym razem nikt nie zasnąłSmile

Co do filmów: "Virgin Suicides" średnio do mnie przemówiło... Owszem, ciekawy i interesujący film, ale moim zdaniem postacie były zbyt nierealne, nieżyciowe... Mam tu na myśli przede wszystkim chłopaków podglądających dziewczyny, tacy jacyś mało wiarygodni... Ogólnie w skali szkolnej dałbym temu filmowi 4+. No ale takiego kina chłopak w pełni nie zrozumie- jedynie dziewczyna. że zacytuję"Nigdy Pan nie był 13-letnią dziewczyną"Smile

"Na fali"; no cóż... kreskówka jak kreskówka, z takich już wyrosłem. Co nie znaczy, że się nie uśmiałem na tym filmie, duży plus dla kurczaka i dzidków ("Taste like chicken!"<LOL>)

"Nic śmiesznego": kolejny film o Adasiu Miauczyńkim z którym te się w pełni utożsamiam:) Lepszy jest co prawda "Dzień świra" i to o niebo, ale ta pozycja też świetna: inteligentna i prezentująca naszą rzeczywistość wbrew pozorom wcale nie w karykaturze... Ile razy człowiek się spotyka z takimi sytuacjami jak nasz Miauczyński:/ Tylko na co te wszystkie kobiety na niego leciały:p (no tak... na twardziela:))

I "Lot 93", kawał solidnej roboty i wielki ukłon w kierunku rodzin ofiar z 11 września... Świetnie pokazane przeżycia ofiar, terrorystów, rodzin... Film przejmujący, trzymający w napięciu (mimo, że wiedziałem, że wszyscy zginą oczekiwałem tej chwili buntu pasażerów...) Najbardziej rozwalili mnie właśnie Ci zestrachani Arabowie... Silva, to, że oni oddali życie jest specyfiką ich wyznania, mentalności, warunków w jakich się wychowali itp. Chrześcijanie, kiedy jeszcze nie mieli tak dominującej religii też byli gotowi do heroicznych czynów... Z tym, że moim zdaniem należy jeszcze oddzielić religijność od fanatyzmu; film nie położył nacisku na to, że Ci ludzie działali własnie z pobudek bardziej fanatycznych, niż religijnych...

No, to tyle. pozdrawiam i śledzę temat:)
Powrót do góry
Silva774

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siedemzyczen, rzecz w tym, że w dzisiejszych czasach niewielu wierzy w Boga wystarczająco mocno, żeby oddać swoje życie w Jego ręce Smile
A "11 września - niewiarygodne fakty" nie ma nic do "Lotu 93" - mnie urzekł film, a nie historia, na której bazował. Chociaż fakt jest faktem, że "11 września" przemawia do rozsądku.
To tyle offtopu Smile
Pozdrawiam cieplutko Wink
Vampire

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmy mi się podobały, z wyjątkiem "Na fali", tak średnio lubię tego typu
kreskówki... ;]
W sumie dawno to było... Wink Pamiętam tylko, ze za wcześnie się skończyło i drzemałam na przystanku xD
mr.myers

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że będę wpadał tu częściej.

http://www.balcanconsulting.com/
Powrót do góry
mr.myers

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 00:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie samochody lubicie?Smile

http://www.kursy-it.edu.pl/
Powrót do góry
wojtek443

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 07:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słabe mam wrażenia
Reklama

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 07:41    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ...Kolej do ekranu... Strona Główna -> Wakacyjny Maraton Filmowy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: